W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece odbyła się promocja pierwszej, z cyklu książek „Zachować w pamięci… „ pt. „Dzieje koźminian w fotografii rodzinnej utrwalone”. Album ten przygotowany został przez Towarzystwo Miłośników Koźmina Wielkopolskiego przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Opracowaniem pierwszej części zajęły się Maria Lewandowicz i Justyna Kląskała. Na spotkanie przybyli koźminianie, który przekazali zdjęcia ze swoich rodzinnych albumów do tej publikacji. W sumie, na apel TMKW o udostępnienie zdjęć dokumentujących historię i życie obyczajowe Koźmina Wielkopolskiego odpowiedziało ponad 30 osób. Pozyskane fotografie stanowią bezcenną pamiątkę i są świadectwem minionego czasu, a przede wszystkim ludzi, bo to oni są bohaterami tego wydawnictwa. Podczas spotkania burmistrz Maciej Bratborski oraz prezes TMKW Andrzej Joachimiak wręczyli podziękowania oraz egzemplarze książki, wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej powstania.