W naszej bibliotece została otwarta wystawa “(Nie)obecni – historia koźmińskich Żydów”. 12 października odbył się wernisaż wystawy, której autorem jest Paweł Bajerlein – Lider Dialogu, opiekun cmentarza żydowskiego w Koźminie Wlkp, odpowiedzialny za jego inwentaryzację w latach 2020-2022, koordynator lokalny wizyty “Muzeum na kółkach” w Koźminie Wlkp.

W wernisażu uczestniczyło wielu zaproszonych przez autora gości, których powitała kierownik biblioteki Justyna Kląskała. Następnie Paweł Bajerlein, opowiedział o tym, jak powstawała ta ekspozycja – opowiadająca o codziennym życiu społeczności żydowskiej w naszym mieście. Burmistrz Maciej Bratborski pogratulował autorowi wystawy tej ciekawej inicjatywy, która przypomina i utrwala obecność mniejszości żydowskiej w historii Koźmina. Na wystawie można znaleźć wiele fotografii, wspomnień i ciekawostek z życia codziennego rodzin żydowskich.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy do 10 listopada w godzinach pracy biblioteki.

Zdjęcia: Izabela Stanisławska