Kolorowe wakacje

W dniach od 24 do 28 lipca w bibliotece odbywały się zajęcia letnie pod hasłem „Kolorowe wakacje bez nałogów”. Projekt został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2023.

W trakcie zajęć podejmowane były różne działania edukacyjne mające na celu kształtowanie w młodych ludziach postaw społecznie negujących spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy używanie innych substancji psychoaktywnych. Dzieci uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych poświęconych przeciwdziałaniu uzależnieniom przeprowadzonym przez specjalistę w tym zakresie tj. pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie Panią Renatę Zych – Kordus. Zostały zapoznane z literaturą dotyczącą tematów spotkań, poznały też alternatywne formy spędzania wolnego czasu.

Poza zajęciami teoretycznymi dzieci w czasie spotkań aktywnie spędzały czas na placu zabaw, nie zabrakło gry w kalambury czy spaceru po koźmińskim parku. W czasie warsztatów plastycznych uczestnicy stworzyli zwierzaki z ręczników oraz z rolek po papierze. Na zakończenie odbył się konkurs plastyczny.