Mała książka-wielki człowiek

Nasza biblioteka po raz kolejny bierze udział w projekcie Mała książka - wielki człowiek. Zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi (roczniki 2016-2019) do wzięcia udziału w akcji. Wystarczy przyjść do nas założyć kartę czytelnika przedszkolakowi i odebrać wyprawkę czytelniczą.

W jej skład wchodzi książka autorstwa Wojciecha Widłaka oraz karta do zbierania naklejek. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki maluch dostaje naklejkę. Po zebraniu wszystkich Mały Czytelnik zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowanie. Organizatorem projektu jest Instytut Książki.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.