Warsztaty detektywistyczne

W Mikołajkowy poranek koźmińska biblioteka gościła pisarkę Zofię Staniszewską, autorkę książek dla dorosłych i dzieci m. in. „Czarownica z Radosnej”, dramatu „Ballada dworcowa”czy „Dzieci w sieci dobrych manier".

Autorka zawitała  do nas z warsztatami detektywistycznymi stworzonymi na podstawie serii książek dla dzieci „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. W spotkaniu udział wzięła klasa 3a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp.

Na początek dzieci wysłuchały fragmentu ostatniej książki pisarki „Zagadka Królowej Parku” zilustrowanego pokazem slajdów z rysunkami bohaterów. Następnie same mogły przez chwilę poczuć się śledczymi. W bibliotece zostały ukryte wskazówki, które pomogły im znaleźć zagubiony cenny klejnot królowej parku. Nie było to jednak takie proste, młodzi detektywi musieli bowiem wykazać się dobrą pamięcią by odpowiedzieć na pytania, które na nich czekały. Uczniowie świetnie sobie poradzili z czekającymi na nich zadaniami. Na koniec otrzymali od pani Staniszewskiej pamiątkowe zakładki i obietnicę, że już niedługo pojawi się kolejna książka z przygodami Ignacego i Meli.