Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” znalazła się wśród 300 bibliotek, które otrzymały pakiety pocieszenia w skład, których wchodziły komiksy i gry planszowe.

Akcję realizuje FRSI wspólnie z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Celem akcji jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w ramach edukacji pozaszkolnej oraz wprowadzanie nowoczesnych form pracy z komiksami i grami planszowymi w bibliotekach publicznych i szkolnych. W piątek, 10 grudnia, w oparciu o te materiały odbyły się w czytelni zajęcia pod hasłem „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Uczestnicy na początek zapoznali się z celem akcji, obejrzeli prezentacje dotyczącą komiksów w bibliotece oraz mogli przejrzeć nowości komiksowe dla różnych grup wiekowych. Na koniec zagrali w jedną z otrzymanych gier planszowych „Łap za słówka”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra im się bardzo spodobała i chętnie spotkają się ponownie by sprawdzić pozostałe w czasie zbliżających się ferii zimowych.