Tydzień Czytania Dzieciom

Dobiega końca XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Nasza biblioteka jak co roku włączyła się w to wydarzenie czytając najmłodszym.

Na początek odwiedziły nas przedszkolaki z grup Jagódki oraz Stokrotki z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” i w otoczeniu parkowej zieleni wysłuchały „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Później odbyło się spotkanie on-line z uczniami klas pierwszych ze SP Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Poza wspomnianą już „Lokomotywą” dzieci wysłuchały wierszy m. in. Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow. Wszyscy chcemy, aby nasze pociechy wyrosły na mądrych, wrażliwych i szczęśliwych ludzi – pamiętajmy więc by czytać im nie tylko od święta.