Już po raz drugi nasza biblioteka we współpracy z Instytutem Książki realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017), które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, na dobry czytelniczy start. W jej skład wchodzi wyjątkowa książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem treści do potrzeb dzieci. W starannie dobranym zestawie utworów polskich poetów i pisarzy dziecięcych, znajdują się zarówno pozycje klasyczne jak i współczesne. Do kolejnych odwiedzin zachęcić ma najmłodszych Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka.