9 czerwca br. koźmińska biblioteka po raz pierwszy brała udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek dzięki Stowarzyszeniu Aktywny Koźmin Wielkopolski, które realizowało projekt „Śladami lokalnej

przeszłości - warsztaty edukacyjne i gra terenowa”. Cały projekt finansowany był z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

W wydarzeniu tym uczestniczyło 32 dzieci z klas 4 – 6 .

Po godz. 18.00 rozpoczęły się warsztaty teatralne, które prowadziły panie z Teatru Seniora i biblioteki. Uczestników podzielono na grupy w których dzieci przygotowywały się

do przedstawienia koźmińskiej legendy „Ostrzeżenica”.

Po intensywnych przygotowaniach w sali konferencyjnej odbyło się przedstawienie. Kunszt aktorski swoich pociech podziwiali rodzice zaproszeni przez kierownik biblioteki Elżbietę Rychlik.

Mali aktorzy spisali się znakomicie, nagrodzeni brawami przystąpili do kolejnej atrakcji wieczoru, którą była gra terenowa „Szukamy skarbu Maćko Borkowica”.

Harcerze z koźmińskiego hufca rozmieścili na terenie parku i przy zamku kilka punktów kontrolnych do których prowadziły fragmenty mapy.

Na kolejnych etapach każdy z uczestników poszczególnych grup miał do zrealizowania różne zadania, związane z koźmińskimi legendami.

Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru strażacy z OSP w Koźminie Wlkp. rozpalili ognisko przy którym dzieci piekły kiełbaski.

W radosnym nastroju, z uśmiechniętymi buziami nasi milusińscy wrócili do biblioteki, gdzie zmęczeni ale zadowoleni udali się na spoczynek.

Mamy nadzieję, że uczestnicy pierwszej ale nie ostatniej Nocy Bibliotek powrócili do domów usatysfakcjonowani i dopiszą również w przyszłym roku.

Do zobaczenia!