W piątkowe popołudnie 10 listopada br. Biblioteka Miasta i Gminy gościła w swych progach Magdalenę Kordel. To polska pisarka, która w swojej twórczości posiada kilkanaście powieści obyczajowych. jej najbardziej znane książki to chociażby bestsellerowe "Uroczysko" i "Sezon na cuda", czy też "Okno z widokiem", których fabuła rozgrywa się w uwielbianym przez czytelników miasteczku Malownicze.

 Magdalena Kordel urodziła się 11 lutego 1978 r. w Otwocku. Jako pisarka debiutowała w 2005 r.

Pierwsza książka pod tytułem "48 tygodni" początkowo miała być zbiorem historyjek z przeznaczeniem do opublikowania w lokalnej gazecie. Mąż pisarki postanowił jednak pokazać twórczość swojej żony wydawnictwom, co poskutkowało wkrótce opublikowaniem powieści, a kilka lat później również powstaniem kolejnych.

Jak twierdzi autorka, działalności pisarskiej podjęła się w celu swego rodzaju terapii, bowiem chciała uporać się z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Cel ten miało spełnić miasteczko Malownicze, które stało się dla niej schronieniem przed trudną rzeczywistością. Malownicze to mała miejscowość w Sudetach, w której Magdalena Kordel lokuje fabułę swoich powieści (m.in. "Uroczysko" i "Sezon na cuda"). Wkrótce po publikacji pierwszych książek pisarki okazało się, że jej twórczość przynosi ukojenie nie tylko samej autorce, ale również czytelnikom. Przyznaje, że czerpie inspiracje z codzienności. Napotkanych na swojej drodze ludzi przenosi w realia powieści. 

Pani Magdalena pisze książki z zamiłowania. Jak sama mawia, tworzenie pozwala jej na podróżowanie w czasie i do wielu miejsc. Oprócz działalności pisarskiej, prowadzi również ze swoim mężem agencję reklamowo - wydawniczą.

W koźmińskiej książnicy pisarka opowiadała zgromadzonym czytelnikom o swojej twórczości, życiu codziennym i nowej powieści: -  "Serce z piernika przeniesie Cię w świat, w którym najważniejsza jest siła marzeń, a cuda - duże i małe - zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.