Tydzień czytania
   W dniach od 1 do 9 czerwca  trwał  XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W ramach tej akcji koźmińską Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola " Parkowe Skrzaty".   Po powitaniu przez panią kierownik Elżbietę Rychlik, przedszkolaki z uwagą wysłuchały wierszyków i opowiadań czytanych przez bibliotekarki oraz pracownice Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. - Lidię Ostojską i Karolinę Aleksandrowicz.
Wśród czytanych tekstów znalazły się między innymi wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow oraz opowiadania Katarzyny VaneVskiej i Tomasza Szweda.
Panie z GOSu przygotowały dla "młodej publiczności" szereg atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudziły rekwizyty sportowe, które przyniosły, szczególnie stroje piłkarskie. Było to tym bardziej ekscytujące, że chętne dzieci mogły zaprezentować się w barwach klubowych "Białego Orła" oraz szkółki piłkarskiej GOS.
Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze bawiły się podczas tych spotkań i w coraz szerszym gronie będą korzystały z bogatego księgozbioru naszej biblioteki.