majowy piknik

24 maja, w słoneczne piątkowe popołudnie, rozpoczął się Majowy Piknik z Biblioteką. Impreza odbyła się w plenerze, przy siedzibie Biblioteki M i G w Koźminie Wlkp.

Początek należał do Koźmińskiej Orkiestry Dętej pod batutą Roberta Kaczorowskiego, która „Marszem Błękitnym” i dwoma innymi utworami powitała zebraną publiczność. Bibliotekarki Karolina Mączka i Katarzyna Ziętkiewicz, które były pomysłodawcami tego wydarzenia, zajęły się konferansjerką i opowiedziały jakie atrakcje czekają uczestników majówki. A było ich wiele, szczególnie dla dzieci. Żywa postać Myszki Miki i bajkowa książka twarzy zapraszały do wspólnych zdjęć, wróżka Justyna w którą wcieliła się bibliotekarka Justyna Kląskała robiła z dziećmi bajecznie kolorowe bańki. Pani Wanda Bachorz z filii w Obrze Starej i pani Agnieszka Porawska z filii w Mokronosie malowały naszym milusińskim buzie a oni talent malarski wyrażali w laurkach dla Mam. Na dorosłych czekały nowalijki książkowe czyli najnowsze pozycje zakupione do biblioteki, o których opowiadała bibliotekarka Krystyna Góral. Były też pyszności kulinarne przygotowane przez panie z KGW w Borzęcicach i Obrze Starej.                    Przede wszystkim królowała muzyka w wykonaniu już wspomnianej Orkiestry oraz grupy wokalnej i akompaniatorki Aleksandry Król ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp., które przygotowała pani Małgorzata Lewandowicz. Każdy z przybyłych na imprezę dostał śpiewnik, więc niektórzy żywiołowo włączyli się do wspólnego śpiewu. W międzyczasie grupa dzieci uczestniczyła w grze terenowej „Szukamy Złotej Książki” prowadzonej przez bibliotekarkę szkolną Monikę Raś i kilkoro wolontariuszy. Przerywnikiem dla dorosłych była scenka kabaretowa przedstawiona przez aktorkę z Teatru Seniora panią Marię Grzelak. Dawka humoru rozbawiła publiczność. „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga...” słowami poety K.I.Gałczyńskiego kierownik biblioteki Elżbieta Rychlik dziękowała ze sceny darczyńcom, którzy wzbogacili naszą książnicę w cenne woluminy.

Organizatorami majowego pikniku była Biblioteka Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wielkopolski, które finansowało imprezę z grantu pozyskanego od Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej.