Narodowe Czytanie

W deszczową sobotę 7 września, w Bibliotece M i G odbyła się 8 edycja Narodowego Czytania. Do wyboru było osiem Nowel polskich, a ponieważ w tym roku zaproszeni zostali strażacy z koźmińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, wybór padł na nowelę Bruno Schulza "Mój ojciec wstępuje do straży".

Krótki życiorys autora zaprezentowała bibliotekarka Krystyna Góral a tekst utworu czytali: dh Agata Staszewska oraz druhowie Piotr Marszałek, Mariusz Błaszczyk, Michał Pietrowski, Wojciech Naglak i Szymon Sikora. W organizacji pomagali również     dh Katarzyna Gąsiorowska, oraz dh Paweł Łąkowski i dh Dominik Kowalewski. Po zakończeniu czytania dh Michał Pietrowski przedstawił historię koźmińskiej jednostki a dh Piotr Marszałek zrelacjonował bieżące informacje. Kolejnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dh Wojciecha Naglaka i dh Pawła Łąkowskiego. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli zrobić sobie zdjęcie z maskotką Misiem Alarmisiem oraz obejrzeć kroniki naszej OSP.  Z uwagi na niesprzyjającą pogodę nie odbył się pokaz wyposażenia samochodów strażackich.