Aldona Jańczak - spotkanie autorskie

19 października Biblioteka Publiczna gościła panią Aldonę Jańczak - pleszewiankę, nauczycielkę języka polskiego, zastępcę dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie, założycielkę amatorskiego Teatru Prawie Wielkiego,  absolwentkę koźmińskiego Liceum Ogólnokształcącego, autorkę tomiku wierszy  „@Zachwycona życiem”.

Inicjatorką tego spotkania była emerytowana polonistka pani Jolanta Cyunczyk , która uczyła panią Aldonę w LO. Wtedy też narodziła się twórcza pasja naszego gościa. Jednak to czas pandemii pomógł jej podjąć decyzję by utwory swoje pokazać światu. Pierwszym był wiersz dla medyków udostępniony na portalu społecznościowym. Został  bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęty, po nim pojawiły się kolejne, również te pisane przez wiele  lat do zielonego zeszytu. I tak jest do dzisiaj, na blogu Zachwyconażyciem autorka codziennie publikuje nowy utwór poetycki.

Podczas spotkania, wiersze naszego gościa interpretowali aktorzy Teatru Seniora „Radość”. Do jednego z nich muzykę napisał pan Zbigniew Cyunczyk, który również zaśpiewał powstałą piosenkę. Była to niespodzianka przygotowana przez jej byłą polonistkę. O czym są wiersze pisane przez panią Aldonę? Tak mówi o nich sama autorka: „ Dwie rzeczy mnie zachwycają. Miłość w czystej postaci i natura w każdej odsłonie….” Czytając je ma się wrażenie, że każdy z nas jest ich adresatem. Poza liryką pisze krótkie opowiadania, które na jej blogu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Życzymy, by i one doczekały się wydania książkowego a przy tej okazji kolejnego spotkania w naszej bibliotece.

Biblioteka Publiczna dziękuje TMKW za egzemplarze książki „100-lecie Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego 1921-2021”, które mogliśmy rozdać zaproszonym gościom oraz aktorom Teatru Seniora.