Noc Bibliotek 2021

9 października w całej Polsce odbyło się niezwykłe wydarzenie, czyli Noc Bibliotek, w tym roku pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Koźmińska książnica po raz trzeci włączyła się do tej akcji.

Spotkanie rozpoczęło się spacerem po pięknym koźmińskim parku  w czasie którego panie bibliotekarki czytały dzieciom krótkie opowiadania. Po powrocie do biblioteki o godzinie 19.00 połączyliśmy się online z Mediateką MDM w Warszawie, skąd transmitowana była inauguracja Nocy Bibliotek. Czytanie wzmacnia ducha i umysł ale trzeba zadbać też o ruch i ciało, dlatego zaproszonym do nas gościem była wuefistka pani Ewa Gostek. Wspólnie z nią ćwiczyliśmy w rytm muzyki by poprawić naszą kondycję fizyczną. Kolejnymi punktami imprezy były quizy literackie oraz zajęcia plastyczne. Na zakończenie dzieci wysłuchały tajemniczego opowiadania z serii o Sherlocku Holmesie. Nocy Bibliotek towarzyszyła akcja "Podziel się książkami" do której przyłączyli się nasi uczestnicy. Każdy z nich podarował naszej placówce książkę z własnej kolekcji. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony sobotni wieczór.