Grupa kolarska

W niedzielę, 6 maja gościliśmy w naszym mieście uczestników Rowerowego Rajdu Przyjaźni 2018 r., zorganizowanego po raz czwarty przez Gminę Miejską Łeba, Gminę Nowa Wieś Lęborska oraz Gmina Wicko. W godzinach popołudniowych, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, 9 uczestników rajdu spotkało się z wiceburmistrzem Jarosławem Ratajczakiem, kierownikiem biblioteki Elżbietą Rychlik i przedstawicielami koźmińskiej Amatorskiej Grupy Kolarskiej.

Spotkanie w koźmińskiej bibliotece było okazją do zaprezentowania rowerzystom bogatej historii i walorów Ziemi Koźmińskiej. Rozmawiano także o budżecie, inwestycjach, ofercie kulturalnej i sportowej naszej gminy. Pani kierownik oprowadziła gości po bibliotece. Cykliści wpisali się do księgi pamiątkowej. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Poczęstunek dla rowerzystów przygotowały panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Obry.